Inter razbio maler, Karamoov šou na ”Meaci”!(VIDEO)

SPORT

Posle više od dva meseca, ”Neroazuri” su konačno uspeli da trijumfuju u Seriji A. Na kraju su imali i dvojicu igrača više, alu je neizvesnost potrajala do poslednjih sekundi utakmice.

Inter razbio maler, Karamoov šou na ''Meaci''!

Posle 5:0 protiv Kjeva u utakmici odigranoj 3. decembra, Inter je tek danas upisao novu pobedu i tako prekinuo predugu seriju remija u Seriji A.

”Neroazuri” su danas pred svojim navijačima savladali Bolonju sa 2:1, u utakmici koja je trajala čak 99 minuta.

Počelo je idealno za ”Neroazure”, koji su poveli posle nepuna dva minuta igre Bila je to prelepa akcija koju je počeo 19-godišnji Jan Karamo pored desne aut linije, on je proigrao Brozovića, a ovaj pravovremeno centrirao za Edera koji pogađa mrežu – 1:0.

Međutim, domaći nisu nastavili u tom stilu i Bolonja je već u 25. minutu stigla do izjednačenja. Posle velike greške Mirande, lopta je stigoa do Rodriga Palasija, a bivši fudbaler Intera ovaj poklon oberučke prihvata – Handanović je savladan, rezultat izjednačen – 1:1.

Tim rezultatom se otišlo i na odmor, a kako je meč odmicao, navijači Intera postajali su sve nervozniji. Perišić se obrukao u jednoj situaciji pred golom gostiju, a njegov zemljak Brozović je izviždan prilikom izlaska sa terena početkom drugog poluvremena.

Ali, samo par minuta kasnije, u 63. minutu, pomenuti Francuz Karamo, koji je prvi put dobio priliku da bude starter u jednoj utakmici Serije A, izveo je najbolji potez meča.

Prihvatio je loptu na nekih 25 metara od protivničkog gola, majstorski se oslobodio čuvara, a onda poslao prelep projektil u mrežu nemoćnog Mirantea – 2:1.

Šest minuta kasnije, gosti ostaju sa igračem manje, pošto je Mbaje preoštro startovao na sredini terena nad Rafinjom.

Ipak, iako je imao brojčanu prednost, videla se nervoza u igri Intera i strah od novog kiksa, mogao je Palasio da donese novo izjednačenje Bolonji, ali je ovoga puta Handanović izašao kao pobednik.

U nadoknadi vremena isključen je i Mazina, pa je Bolonja kraj utakmice dočekala sa devetoricom igrača na terenu.

Za to vreme, Torino je bez većih problema slavio protiv Udinezea na svom terenu rezultatom 2:0.

Bez Adema Ljajića među starterima i bez Vanje Milinković-Savića na klupi za rezerve, Torino je poveo u 32. minutu golom N'Kulua, a konačnih 2:0 postavio je Andrea Beloti sredinom drugog poluvremena.

Uspešna je bila i Sampdorija na svom terenu protiv Verone. Posle prvog poluvremena bez golova, Đenovljani su poveli u 50. minutu golom Bareta, a tačku je stavio Kvaljarela, golom sa bele tačke u finišu meča – 2:0.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa danas je ostvarila Đenova, koja je savladala Kjevo sa 1:0, pogotkom u samoj završnici utakmice. Gol odluke postigao je Dijego Laksalt u nadoknadi vremena, a trijumfu gostiju doprineo je i Darko Lazović koji je odigrao poslednjih dvadeset minuta.

Domaće je sa kapitenskom trakom predvodio Ivan Radovanović.

Podsetimo, u matine terminu su Sasuolo i Kaljari podelili bodove – 0:0.

Od 20:45h igraju Roma i Benevento.